http://gaziemiresnaf.iesob.org.tr
Kategoriler
Şubat 2021
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Oca    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Arşivler

SONY DSC

Çok kıymetli Üyelerimiz

 

Gaziemir Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın  yayın organı olan Esnafın Sesi Dergisi’nin bu sayısında tekrar sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyorum.

 

Ülkemizin can damarı olan esnaf ve sanatkârlarımız, içinde bulunduğu topluma sürekli hizmet eden bir kesim olarak genel anlamda demokrasinin  iskeletini oluşturmaktadır. Camiamız, küçük sermayesi, alın teri, göz nuru ile yaşam savaşı veren , verdiği vergi, yarattığı istihdamla ülke ekonomisine katkıda bulunan ve ekmeğini çoğaltmak, meslek onurunu yükseltmek için çözüm arayan mütevazi, çalışkan dürüst bir topluluktur. Esnaf ve sanatkârlar toplumun bel kemiği olan, devletine yük olmadan küçük sermayesini, alın teri ve emeği ile birleştirerek geçinmeye çalışan, kendi kazanan ve kendi istihdam yaratan, kuruşuna kadar vergisini veren, devletine, milletine, ailesine ve yanında çalışanlara bağlı insanlardır. Kısacası AHİLİĞİ kendine ilke edinmiş insanlardır.

 

ESNAF ODAMIZIN KURULUŞ AMACI: Esnaf ve sanatkarlarımız ile yanlarında çalışanların mesleki ve teknik ihtiyaçlarını karşılamak, mesleki faaliyetlerini kolaylaştırmak, mesleğin genel menfaatlerine uygun olarak gelişmelerini ve mesleki eğitimlerini sağlamak, meslek mensuplarının birbirleriyle ve halk ile olan ilişkilerinde dürüstlüğü ve güveni hakim kılmak, meslek disiplini ve ahlakını korumak, hızla gelişen ve değişen ticari hayatta, daha çok müşteriye ulaşabilmeleri için, halkımıza kaliteli hizmet vermelerini sağlamaktır.

 

Sizlere, kanunlar ve imkânlar çerçevesinde en iyi hizmeti vermeye çalışıyoruz. Ancak her geçen gün sayıları hızla artan AVM’lerin şehir merkezi dışına çıkarılması ile ilgili olarak, üst kuruluşlarla yapmış olduğumuz mücadelelerden bugüne kadar maalesef olumlu bir sonuç alamadık. Dev marketler, esnaf ve sanatkarımızı haksız ve adaletsiz rekabetle yok etme sürecinde hızla ilerliyor. Bundan dolayı esnaflarımızın birbirinden alışveriş ederek, birbirlerinin ekonomilerine katkıda bulanmaları çok olumlu bir davranış olacaktır.

Gelin birlik olalım. Birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olalım ki, esnafımızın sorunlarına yine siz değerli esnafımızın değerli görüş ve önerileriyle çözüm bulabilelim.

 

Günümüz internet ve teknoloji çağı. Sizler için oluşturduğumuz internet sayfamızda sosyal paylaşım ağlarındaki hesaplarımızı takip edebilirsiniz. Bu sayede güncel gelişmelerden kolaylıkla haberdar olabilirsiniz. Sorunlarınıza daha hızlı çözüm bulabilmek, yapılması gerekli işlemlerde size yol gösterebilmek adına odamızın internet sayfasını sık sık güncelliyoruz. Esnaf ve sanatkârımızın, kredi, sağlık, SSK, vergi, Bağ-Kur, işyeri ruhsatı, eğitim gibi konulardaki sorularının cevaplarına internet sayfalarımızdaki ilgili bağlantılardan  ulaşılabilir. Zaman artık bilgi çağı ve bilgiye ulaşmak,, bilgi edinmek sizlerin en doğal hakkı. Sizler ne kadar bilgili olursanız, kazancınız ve mutluluğunuz bir o kadar artacaktır.

 

Gaziemir Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın  siz değerli esnaflarımız ile resmi kurumlar arasında köprü olduğu gerçeğini bir kez daha hatırlatmak isterim. Esnafımızın sorunları her mercide tarafımızca dile getirilmektedir. Esnaflarımızın her türlü hizmetine koşmaya çalışıyoruz. Sosyal Güvenlik Kurumu, Maliye, Belediye gibi kurumların, kuruluşumuzu ve sizleri ilgilendiren yeni düzenlemelerini teknolojiden de yararlanarak sizlere en kısa zamanda duyuruyoruz.

 

Ülkemiz önemli bir süreçten geçiyor. Ülkemizi daha refah yarınlara taşıyacak olan AB sürecinin en önemli ölçütlerinden birisi de mesleki eğitimin ön plana alınmasıdır. AB ölçütlerine göre yaptığı meslek ile ilgili olarak eğitim almamış kişi ya da kişiler asla o konuda çalışamayacak ve iş yeri açamayacaktır. Sizlerin de katılımıyla, ilgili eğitim ve seminerler düzenleyerek üzerimize düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz.

 

Yönetim kurulu üyelerimiz, Denetim kurulu üyelerimiz ve personelimiz ile beraber, oda olarak esnaf ve sanatkârlarımızın hizmetindeyiz.  Kurum olarak tüm siyasi partilere eşit mesafede olduğumuzun bilinmesini isterim. Nitekim Yönetim ve Denetim kurulumuzdaki üyelerimizin farklı siyasi partilerin görüşünü savunmaları bunun bir göstergesidir. Bu anlamda hiçbir ayrım gözetmeksizin tüm üyelerimize bir vizyon kazandırma amacındaki çalışmalarımızı sürdürüyoruz., sürdüreceğiz. Hizmet götürdüğümüz kitlenin  problemlerine duyarlı davranarak, sorunları çözme yolundaki çalışmalarımıza daha önce olduğu gibi, bundan sonra da devam edeceğiz. Esnafımızla el ele BİRLİK ve BERABERLİK içinde görevimizi en iyi şekilde sürdürmeye çalışacağız.

 

Esnaf ve Sanatkârlarımıza, sağlık başarı ve mutluluklar diler, günlerinizin bol kazançlı olmasını temenni ederim.

 

Selam, saygı ve en derin sevgilerimle…

 

Yönetim Kurulu Başkanı

SÜLEYMAN BEYEN