http://gaziemiresnaf.iesob.org.tr
Kategoriler
Şubat 2021
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Oca    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Arşivler

ESNAF ODASININ GELENEKSEL ETLİ PİLAVI DAĞITILDI…
03 Ağustos 2013 Cumartesi
Her yıl Ramazan ayının Kadir Gecesi’nde, Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası, ilçe halkının da takdir ettiği güzel bir etkinliğe imza atıyor.

etlipilavdatm2010

Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası’nın geleneksel hale getirdiği etli pilavı, Ramazan ayının en önemli gecesi olan Kadir Gecesi’nde teravih namazı sonrası Gaziemir ve Sarnıç’ta dağıtıldı. Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman BEYEN ve yönetim kurulu üyeleri, büyük kazanlarda odun ateşi ile ve maharetle pişirilen etli-pilavları Gaziemirlilere ikram ettiler.

Ramazan’ın 27′nci gecesi olan Kadir Gecesi’nde etli pilav ve ayran dağıtımında, Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman BEYEN; esnaf odası olarak geleneklerini bu yılda sürdürmekten mutlu olduklarını ifade ederek “Tüm halkımızın Kadir Gecesi’ni kutluyor, Ramazan ayının hayırlara vesile olmasını Yüce Allah’tan diliyoruz. Hayrımıza ilgi gösteren tüm halkımıza da teşekkürlerimizi ifade ediyoruz” dedi. Kazanlar içinde pişirilen etli pilavı esnaf odası yöneticisi Bülent Cesur’un kamyoneti üzerinde servis eden yöneticilere Gaziemirliler de “Allah kabul etsin” diyerek teşekkür ettiler.

Esnaf Odası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen bu hayır etkinliğinde oda yöneticileri ve yüzlerce Gaziemirli ikrama birlikte kaşık salladılar. Yemek kazanlarının başında uzun bir kuyruk oluşturan vatandaşlar “Allah Kabul Etsin” diyerek esnaflara ve yöneticilerine teşekkür ettiler.