http://gaziemiresnaf.iesob.org.tr
Kategoriler
Şubat 2021
Pts Sal Çar Per Cum Cts Paz
« Oca    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
Arşivler

Gaziemir Esnaf ve Sanatkarlar Odası ile Gaziemir Kent Konseyi, ilçede 750 civarında bulunan engelli vatandaşlarımız ile tüm öğrencileri kapsayan bir indirim hareketi başlattı.

 

Gaziemir’deki öğrenci ve engellilere, esnaf tarafından %10 indirim yapılması için hazırlanan projenin uygulanmasına geçildi. Gaziemir’de esnaf odası, belediye ve kent konseyi işbirliği olan bu sosyal proje ile öğrenci ve engelliler, projeye katılan işyerlerinden % 10 indirimli alışveriş imkanına sahip olabilecekler.


11 Nisan 2012 tarihinde  Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası’nda düzenlenen toplantıda, Gaziemir Belediye Başkanı H. İbrahim ŞENOL, Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası Başkanı Süleyman BEYEN, Gaziemir Kent Konseyi Başkanı Yusuf VANGÖL ve esnaf odası yönetim kurulu üyeleri bir araya geldiler. Kısa bir bilgilendirme toplantısı yapıldı. İlk etapta 150 esnafın dahil olduğu proje, esnaf gezisi ile start aldı. Gezide projeye katılan esnaflara üzerinde % 10 indirim yazısı bulunan çıkartmalar dağıtıldı. 


Oda Başkanı Süleyman Beyen, proje ile hem alışverişi hareketlendirmeyi hem de öğrenci ve engelli ailelerinin bütçelerini rahatlatmayı amaçladıklarını belirterek, “İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Sayın Zekeriya Mutlu da projemizi destekliyor ve yakından izliyor. Gaziemir’de birçok esnafı bu indirime dahil edebilirsek diğer ilçelerde de yaygınlaştırılması düşünülen bir proje” dedi. 

 

Belediye Başkanı Halil İbrahim Şenol, ilçe esnafını böyle bir hareket başlattıklarından dolayı kutlayarak “Gaziemir her yönüyle ilklerin ve yeni projelerin uygulamaya konulduğu bir kent oldu. Kentin gelişimi için sosyal projelere de büyük ihtiyaç var. Bu sosyal projede yer alan tüm esnafı kutluyorum. % 10 indirim hem öğrenci hem de engelli vatandaşlarımıza olumlu bir katkı olacak” diye konuştu.

 

Kent Konseyi Başkanı Yusuf Vangöl ise, Esnaf Meclisi’nin önerisi ile hayata geçirilen projeye esnafın yanı sıra Ticaret Odası’na kayıtlı işyeri sahiplerinin de sıcak baktığını belirterek indirimi yaymaya çalışacaklarını ifade etti. 


Gaziemir’de gıda maddesi üreten, satan ve toplu tüketime arz eden işyerleri; kırtasiye, berber, internet kafe vb. işyerlerinde öğrenci (ilk-orta-lise-üniversite) kartını gösteren öğrencilere ve engelli olduğunu belgeleyen tüm engelli vatandaşlara, esnaf ve sanatkarlar tarafından %10 indirim yapılması ile ilgili olarak Gaziemir Kent Konseyi Esnaf Meclisi’nce hazırlanan projenin uygulanması için Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası, şubat ayında yapılan yönetim kurulunda karar almıştı.

 

Bu proje ile Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ve Gaziemir Kent Konseyi’nin birlikte düzenledikleri etkinliklere bir yenisi daha ekleniyor ve esnafın desteklenmesinin yanında Gaziemir halkının önemli bir yüzdesini oluşturan öğrencilerin, engellilerin, dolayısıyla ailelerinin ekonomik alışverişine katkıda bulunulmasının sağlanması, esnaf açısından ise ekonomik hareketliliğin sağlanması amaçlanıyor.

 

Gaziemir Kent Konseyi Esnaf Meclisi, Gaziemir esnafı ile Gaziemirli vatandaşların ortak paydada buluşmaları için çalışıyor, çeşitli etkinlikler düzenleyerek Gaziemir esnafını desteklediği gibi Gaziemirlilerin kendi ilçelerinde alış veriş yapmalarına katkıda bulunuyor, Esnaf ile Yerel Yönetim arasındaki koordinasyonu güçlendirmek için çalışmalar yapıyor. 

 

Projeye destek vererek katkıda bulunmak isteyen ve indirim ibaresinin bulunduğu etiketlerden alarak camekanlarına yapıştırmak isteyen işyerleri, Gaziemir Esnaf Ve Sanatkarlar Odası ile irtibata geçebilirler.

Etkinlik fotoğrafları için tıklayınız

PROJEYE DESTEK VEREN KURULUŞLAR
http://bit.ly/HPfNWU